Od "Pirátskeho dňa" až k Ízi Pízi!

Dokonalá detská oslava

Rozžiarené oči, šťastné tváre, detský štebot a spokojní rodičia. Na stoloch sú pripravené chutné dobroty, všade na vôkol je dokonalá výzdoba a k tomu skvelý program, ktorý zabaví celú spoločnosť. Alebo skôr zabaví deti, aby si rodičia v kľude vychutnali kávu s kúskom torty. Takto nejak vyzerá detská  oslava, piknik či záhradná párty. Alebo aj nie? 😀

Preč s ružovými okuliarmi!

No dobre, priznávam, že je to pohľad cez ružové okuliare. Veď asi si nemusíme vravieť, že takmer za každou oslavou je “upotená” a unavená mama, ktorá sa snaží všetko dokonale zorganizovať a zladiť.

Poznáme to asi každá. Lietačky po obchodoch a hodiny strávené za internetom. A to všetko preto, aby boli občerstvenie, torta a výzdoba dokonalé a hlavne v súlade s predstavou malého oslávenca. Keď už sa javí, že všetko je tak ako má byť, príde na rad “tvrdší oriešok” - PROGRAM. Ako tú chásku zabaviť, aby nezdemolovali byt, dom či záhradu?

Možno príde aj kúzelník

Nuž, vybrať si môžme z viacero možností ako nasýtiť detské duše lačné po dobrodružnej a dokonalej oslave. Môžeme siahnuť hlbšie do kapsy rodinného rozpočtu a zavolať na oslavu napríklad kúzelníka, šaša či animátorov. Nechať si doviezť poníka, či objednať nafukovacie atrakcie.  Ale úprimne, toto si naozaj nemôže dovoliť každý, a ešte k tomu nie každý má dom so záhradou kde by sa ten poník napásol 😀

Raz a dosť

Priznávam, že raz sme aj my v narodeninovom ošiali nášmu, vtedy 3-ročnému synovi, prenajali priestor v detskom centre. K tomu, aby sa detskí hostia nenudili, sme si objednali aj párik animátorov. Dúfajúc, že ak ide o profesionálov zábava bude zaručená.

Žiaľ, ale nie vždy je “profesionalita” zárukou kvality. Zaručené v tomto prípade bolo akurát tak “vyždímanie” nášho rodinného rozpočtu. Keď sme po oslave zrátali výdavky a skončili sme niekde pri sume 200,- Eur som si povedala DOSŤ! Ďalšiu párty spravíme inak a za ušetrené peniaze si radšej doprajeme nejaký výlet!

Dá sa to aj inak

Našťastie dnes je internet plný rôznych inšpirácií na aktivity s deťmi. Od tvorenia až po rôzne "pohybovky".  Jeden jesenný deň,  sme s rodinnými priateľmi dohadovali opekačku. Keďže máme v partii dosť detí, vznikol v hlave nápad usporiadať deťom “Pirátsky deň”.  

A musím povedať, že plán to bol skvelý a výsledok famózny. Ešte asi mesiac sme od detí počúvali, kedy budú ďalšie “úlohy”!  A hlavne kedy budú hľadať ďalší poklad! A výdavky? Minimálne (ak nerátam čas strávený pri hľadaní a príprave – lebo ako vieme, čas je na nezaplatenie 😀 ). 

 

A tu je začiatok (nie koniec 😊 )

Náš “Pirátsky deň” bol vlastne taký malý začiatok pre “Ízi Pízi”. Deťom sa tak páčilo, že už automaticky pri rôznych príležitostiach očakávali zábavný program. Bez ohľadu na to, či išlo o oslavu narodenín, piknik, Mikulášsku párty, karneval či Halloween.  A viete čo sa osvedčilo najviac? Samozrejme hladanie pokladov! 

A tak sa vačšina našich spoločných aktivít zmenila na "pátraciu párty"  :- ). Ale čo už, ako sa vraví “Čo sme si navarili, to si musíme zjesť”.  A ja si to po pravde vychutnávam! Tak začali pomaly vznikať moje Ízi Pízi pátracie hry, ktoré nájdete na tomto webe.

Verím, že aj Vás inšpirujem k príprave tej najúžasnejšej detskej oslavy, bez nutnosti veľkých výdavkov! Verte, že budete hrdinom svojho dieťaťa! A čo je väčšia odmena? 🙂

 

 

 

 

piratsky den