mirakulum

Zábavný park bez kolotočov :-)

Rodinný park Mirakulum – zábavný park, kde by ste kolotoče hľadali márne!

Milujeme výlety a spoznávanie nových  miest. No sú i také miesta, na ktoré sa radi rok čo rok vraciame.

Jedno také miesto je bezpochyby Rodinný park Mirakulum v Čechách. Nachádza sa od Slovenska síce trochu ďalej ako by človek chcel, ale aj tak sa určite oplatí vyraziť tam.

Jeho návšteva sa dá skvele spojiť napríklad s pobytom v Prahe. Z Prahy do parku Mirakulum trvá cesta autom približne hodinku.  Ubytovať sa každopádne dá i v okolí samotného parku. Aj to má svoje výhody, lebo v blízkosti Mirakula sa nachádzajú ďalšie krásne miesta, ktoré sa oplatí vidieť.

Nielen Mirakulum, ale i jeho okolie stojí za to!

Nedá mi nespomenúť napríklad zámok Loučeň, kde okrem detských prehliadok zámku, nájdete v záhradách aj rôzne labyrinty a bludiská.  Hrad a zámok Staré hrady, kde nájdete dračie expozície. Pre chlapskú časť rodiny je to zas na skok do múzea Škodovky v Mladej Boleslavy, či na tankodrom v tesnej blízkosti parku. Okolie Mílovic, kde sa rodinný park nachádza, je jednoducho na výlety v skutku bohaté.

Zámek Loučeň

Teraz ale späť do parku!

Teda zatiaľ aspoň takto virtuálne 😀 .  Ako som už spomínala nachádza sa v obci Mílovice a je vybudovaný v starom vojenskom areáli. Ak budete plánovať jeho návštevu, rátajte s celodenným programom. Len POZOR, v pondelky býva park zavretý! Čo je skvelé, tak parkovanie je bezplatné priamo pri parku. Dokonca aj samotné vstupné je na možnosti v parku priam ľudové (obzvlášť s porovnaním parku na Donovaloch, kde nevedia zrejme čo od dobroty 😛 ).

Čo nás vlastne tak očarilo?

Nečakajte tu žiadne kolotoče, húsenkové dráhy, či podobné tipy zábavných prvkov. Napriek tomu verte, že sa tu deti všetkých vekových kategórií, ale i dospelí, vybesnia  do sýtosti. Okrem toho veľkým plusom je, že je vybudovaný v krásnej prírode.

Aby ste sa zabavili budete potrebovať aj vlastnú fyzičku a sem-tam aj štipku odvahy. Park sa skladá z veľkého množstva lanových preliezok, obrích šmykľaviek, podzemných chodieb, kontaktnej zoo a mnoho iného.

Poďme pekne po poriadku.

Priznávam, že ani sama neviem kde začať. Za nás asi úplne TOP atrakcia sú obrie hojdačky. A zrejme sú obľúbené všeobecne, keďže zvyčajne je na ne nával. Najlepšie je užiť si ich hneď z rána – to ale znamená, prísť do parku hneď ako ho otvárajú.

hojdacka

Okrem obrích hojdačiek tu nájdete aj niekoľko obrích trampolín – ak píšem obrích, tak naozaj obrích ;-). Skákanie a trampolíny zvyčajne deti milujú. A tieto si naozaj užijú.

trampolíny

Vyhojdaní, vyskákaní pokračujeme ďalej. Lanová dráha – naozaj veľmi rozsiahla. Ak máte menšie deti nemusíte sa báť. Dráha je urobené tak, že ich prelezie aj dospelák. Takže môžete svojim ratolestiam v prípade potreby robiť garde. 🙂

 

lanova draha

Z lanovej dráhy sa môžete vyslobodiť aj tak, že sa šmyknete jedným z niekoľkých tobogánov.  Ak sa odvážite. Ja osobne priznávam, že som odvahu nenašla. 🙂

smýkalky

Ak tobogány nie sú pre vaše deti to pravé orechové, môžu vyskúšať adrenalínovejší kúsok – vyšplhať sa na sopku a následne sa spustiť dole. Len pozor! Niekedy sa stane, že dieťa sa hore “zasekne”.  Vtedy je rad na rodičovi – vyliezť hore a dostať dieťa dole. Nám sa to našťastie vyhlo, no pár rodičov sme videli štverať sa 😀

sopka

Keď už sme pri šmýkaní, tak tu ešte chvíľku zostaneme. V areáli nájdete i umelý kopec, na ktorom sa môžete povoziť na nafukovacích kolesách.

umely kopec

Hrady v parku.

Takže, zatiaľ som spomenula obrie hojdačky, šmykľavky či lanovú dráhu. Tu však zdaleka nekončíme. V strede parku nájdete obrovský drevný hrad. Celý sa skladá zo spleti cestičiek, ktoré môžu deti krížom – krážom popreliezať. Zo samého vrchu ide opäť jeden tobogán.

Nikdy nezabudnem, keď sa vtedy tuším štvorročný syn pýtal či naň môže ísť. Vravím mu veď jasné, choď! Počkáme ťa dole na nádvorí. O chvíľu som len počula “mamaaa, mamaaaa” a plač. Počujem hlas svojho dieťaťa, ale dieťa nevidím! Ono ten tobogán vážení, končil v podzemí pod nádvorím 😀 Teraz sa už na tom smejeme. No vtedy mi nebolo všetko jedno. Našťastie sa vtedy našli milí ľudia, ktorí mu pomohli z tmavého podzemia von 🙂 A ponaučenie pre nás rodičov? Lepšie čítať upozornenia – samozrejme, že to tam bolo napísané 😀

hrad

Okrem veľkého centrálneho hradu nájdete v areáli aj menší, ktorý je v časti parku nazývanej Zem prasiatka Pigi.  Celá táto časť je venovaná práve menším deťom. Nájdete tu  rôzne preliezky, hojdačky či lanovky vhodné práve pre ne.

zem prasiatka pigi

Neďaleko Zeme prasiatka Pigi nájdete veľké pieskovisko, kde sa môžu deti kreatívne vyžiť a postaviť si hrady podľa vlastnej fantázie. Alebo sa proste len tak obsypať pieskom. 😀

pieskovisko

Z hradov do temnice.

No dobre, dobre. Tak nie úplne do temnice, ale do temna jednoznačne. Pod areálom parku sa totiž nachádzajú podzemné chodby. Sú naozaj temné a tmavé. Vezmite deťom čelovky alebo baterky a budú mať skvelý zážitok. Ak sa dnu odvážia. 😉

podzemie

Vráťme sa na zemský povrch 😉

Okrem spleti podzemných chodieb si môžete svoju orientáciu a vytrvalosť vyskúšať aj v rozsiahlom bludisku, ktoré je vybudované z kríkov. Tie sú narastené naozaj tak, aby ste len tak ľahko nevideli von 🙂 Niekedy to chce veru pevné nervy nájsť tú správnu cestu 😉

Zvieracia ríša

Ďalšou úžasnou vecou v parku, okrem bohatej ponuky rôznych preliezok, šmykľaviek, trampolín atď, je kontaktná zoo. Detičky môžu vojsť priamo k zvieratkám a nakŕmiť či pohladkať ich.

zoo

Okrem kontaktnej zoo nájdete v areáli aj časť, kde sa nachádzajú lesné zvieratká ako daniel či niektoré druhy vtákov. Taktiež tu nájdete lesný náučný chodník. Tam sa deti dozvedia ako dlho sa rozkladá rôzny odpad, aké zvuky vydáva drevo, ako sa vypočíta vek stromu a mnoho ďalšieho.

lesna_cesticka

Rovnako si tak deti, ale i vy môžete zmerať sily so zvieratkami. Tak čo myslíte? Skočíte ako myška, zajac či  líška? 😀

skok

Čas na relax?

Veru aj to treba. Možností je tu viacero. Môžete si rozprestrieť svoju piknikovú deku na trávniku a len tak oddychovať. Rovnako môžete využiť lehátka, v parku, ktoré sú tu pripravené. Samozrejme bez poplatku 😉 Alebo sa usadiť v niektorom z viacerých bufetov a dať si kávičku či niečo na jedenie. Čo sa týka jedla tak na výber je tu taká skôr “fast-foodová klasika” ako pizza, hot-dog či smažák. Nie je to možno najzdravšie, ale tak raz za čas… 😉

relax

Voda, voda samá voda.

Tak napriek tomu, že do Mirakula sme sa vrátili už niekoľko krát, vodnú časť sme nemali tú česť vyskúšať. Väčšinou sme tam totiž boli na jar, kedy ešte vodné brúzdališťa neboli otvorené. Ale ja verím, že raz sa nám to pošťastí. 😀 Inak, ak zavítate na oficiálnu stránku parku môžete si tam vodnú časť pozrieť na fotkách. Vyzerá naozaj lákavo a viem si predstaviť, že v letných dňoch to musí byť parádne osviežujúce.

Tak čo, naplánujete si výlet?

To je v skratke asi tak všetko. Ono ale viete ako sa hovorí, je lepšie raz zažiť ako niekoľkokrát čítať. 🙂 Verím, že som Vás namotivovala, a že si možno cez prázdniny spravíte skvelý výlet. A na záver už len posledná foto, ktorá asi hovorí za všetko. Takto zmordovaní sa odtiaľ vraciame. 😀 (Snáď mi syn odpustí, že som takú parádnu foto zverejnila :-D).

na zaver

 

Alena
Baví ma pripravovať oslavy či pikniky, na ktoré deti dlho spomínajú. Tie rozžiarené oči a veselé tváre sú pre mňa tou najväčšou odmenou za vykonanú prácu! Aby si aj ty zažila ten skvelý pocit vznikol projekt Ízi Pízi. Viac o Ízi Pízi sa dozvieš tu>>>
Komentáre
 • Zorganizuj oslavu v pohode a bez stresu
 • Stiahni si ZDARMA prehľadný plánovač osláv.

  Nájdeš v ňom:

   časový harmonogram príprav,

  nákupný zoznam,

  zoznam hostí,

  či tipy na občerstvenie.

 • Týmto vyhlasujem, že s vašim súhlasom budem spracovávať vaše údaje v súlade s platnou Slovenskou a Európskou legislatívou. Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním, potrebným k zaslaniu eBooku a ďalších newsletterov odo mňa, ktoré sa budú týkať súvisiacich tém. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo odhlásiť v každom zaslanom emaile.

 • Najnovšie články
 • Kategórie
 • Ízi Pízi na Facebooku
 • Ízi Pízi na Instagrame