Zažeňte nudu hrou!

 • Ste nútení byť doma a dochádzajú vám nápady ako zabaviť deti?
 • Chcete im doma pripraviť zábavný program, ale dochádza vám inšpirácia?
 • Chystáte detskú oslavu?
 • Chýba vám fantázia, chuť či čas na vymýšľanie hier?

Potom práve pre Vás je tu hra Písmenkoví pátrači.

Ízi Pízi - Písmenkoví pátrači je hra, ktorú dokážete doma pripraviť veľmi jednoducho a rýchlo. Stačí mať k dispozícií tlačiareň, papier, nožničky a zábava môže začať.

Ide o tzv. pátračku či bojovku, ktorá je pripravená na domáce prostredie.

Pripravte doma deťom originálnu zábavu!

autor a tester

Alena, autorka hry,  spolu s najväčším fanúšikom a zároveň hlavným testerom 🙂

Viem že vymyslieť program a zabaviť deti nie je vždy úplne jednoduchá vec a nie každý má na to čas a chuť. Pre mňa je to však relax. 

Hru Písmenkoví pátrači som vytvorila tak, aby sa dala zahrať v každej bežnej domácnosti. 

Stačí si ju stiahnuť, vytlačiť, rozložiť podľa priloženého návodu a zábava môže začať.

Šetrite čas

Ušetrím vám hodiny "gúglenia" a hľadania programu ktorým by ste zabavili deti. Vy si zatiaľ radšej v kľude dajte napríklad kávičku 🙂

Buďte hviezda

Minimálne v očiach vašej ratolesti! S Ízi Pízi zvládnete pripraviť hru jednoducho a bez námahy. Tá detská radosť stojí za to.

Čo to vlastne hra Písmenkoví pátrači je?

Je to zábavná hra, tzv. pátračka či bojovka pripravená na domáce prostredie.  Je ideálna na čas, ktorý sa nedá tráviť vonku a ste nútení tráviť ho s deťmi doma. Pri hre si deti trochu potrápia hlávky a zároveň užijú malé dobrodružstvo s prekvapením na konci. Ich úlohou je dostať sa k ukrytému pokladu (odmene) pomocou nájdenia a vylúštenia desiatich indícií.

Hrou deti sprevádza psík Bystrík,  ktorý im na každej indícii dá presné pokyny, čo je treba urobiť. Úlohy v indíciách sú rôzne. Nájdete tam napríklad rôzne typy bludísk, obrázkovú dvojsmerovku, krížovku a iné. Niektoré indície treba vyriešiť pomocou priloženého dekodéra.  

Samotná hra je vhodná ako pre jednotlivca tak i pre menšiu skupinku detí. Záleží len na vás ako ju doma pripravíte. 

V prípade skupinky detí môžete zvoliť medzi dvoma formami hry:

1. Hra formou spolupráce - to znamená, že všetky deti spoločne idú krok za krokom a spoločnými silami sa snažia nájsť a vylúštiť  úlohy aby našli ukrytý poklad. Pri lúštení indícií sa môžu striedať alebo lúštiť spoločne.

2. Hra samostatne -  indície deti hľadajú spolu, ale každé si úlohy rieši samo. Ak si niekto nevie rady, môžu mu ostatné deti pomôcť. K pokladu sa tak dostanú tiež spoločne a všetci sú víťazi. V tomto prípade vytlačíme z každej indície toľko kusov, koľko je detí. Každé dieťa tak môže riešiť samostatne. 

Na čo je hra dobrá?

V prvom rade jednoznačne na zábavu. Okrem toho si pri hre deti precvičia jemnú motoriku, fantáziu a logické myslenie. V prípade ak hrajú viaceré deti, potrénujú si aj schopnosti pracovať v tíme a spolupracovať s inými.

Hra je ideálna na rôzne udalosti ako napríklad:

 • Len tak pre zábavu

  Niekedy je potrebné vymyslieť program pre deti aj len tak. Obzvlášť, ak je dlhšie vonku škaredé počasie. Každý tiež asi poznáme situáciu, keď máme doma choré dieťa, ktoré sa už ako choré necíti 😀
 • Detská oslava

  Pri organizovaní detskej oslavy ako súčasť programu pre deti. Taktiež môže ísť o zábavnú formu odovzdania darčekov oslávencovi. Je len na ňom, či sa k svojim darečekom "prebojuje".
 • Návšteva

  Hra je skvelá na zabavenie detí, ktoré sú u Vás na návšteve či prázdninách.

Čo si o hre myslia naši zákazníci?

Dobry večer, komunikácia počas objednávky a platby prebehla na 1*. A rýchlosť "dodania" užasná. Hned na druhý deň sme hrali. Hra bola zrozumiteľná ako pre mňa na prípravu, tak aj pre syna na samotnú hru. Bola sranda ho pozorovať, ako sa tu plazí pod stolmi, stoličkami, prehľadáva postele a skrine 😜

Danielasyn 6r

Pripravila som Pátračov pre dcéru a jej kamarátky. Babám sa to veľmi páčilo a náramne si to užili. Hľadali a lúštili pekne spolu. Na konci našli malé prekvapenia v podobe lakov na nechty tak zábava pokračovala aj potom. Urobili si malé domáce wellnes 🙂

Jankadcéra 7r

Malý bol tento tyždeň chorý, tak sme kúpili patráčov, keďže mi došli nápady ako vyplniť čas. Veľmi ďakujem, super sme sa zabavili!

Danielasyn 6r

Ako Vám bude hra doručená a čo obsahuje?

Hra vám bude  doručená e-mailom kde si ju budete môcť stiahnuť do svojho PC a následne vytlačiť.

Pripravená je vo formáte PDF v plnofarebnej verzii a formáte A4. Všetko čo musíte urobiť je vytlačiť si ju. Zábava môže začať.

V dodanom PDF súbore nájdete:

 • 1

  Pokyny k hre

  Podrobné pokyny ako pripraviť a rozložiť hru.
 • 2

  10 Indícií

  Indície, ktoré treba vyriešiť a dostať sa tak až do cieľa.
 • 3

  Kľúč k úlohám

  Kľúč k úlohám, so správnymi riešeniami.
 • 4

  Dekodér

  K rozlúšteniu niektorých úloh je potrený dekodér.

Ukážka strán

Objednajte si hru a užite si zábavu ešte dnes!

Cena za hru Písmenkoví pátrači je 8,95 Eur

Pýtate sa či je hra vhodná práve pre Vaše deti?

Pre koho je hra určená?

Hra je vhodná pre deti vo veku od 6 do 10 rokov. Dieťa by už malo minimálne poznať písmenká. Je vhodná pre jednotlivca i skupiny.

Ako dlho hra trvá

Trvanie hry je približne 45 - 60 minút. Závisí od veku, počtu a zručností detí.

Kde sa dá hra hrať?

Hrať sa dá doma v interiéri. Indície a miesta na ukrytie sú navrhnuté také, ktoré sa nachádzajú v každej bežnej domácnosti.

Ako hru pripravím?

Jednoducho!Stačí len vytlačiť dodanú hru a rozložiť podľa priloženého kľúča. K samotnej príprave okrem hry budete potrebovať len nožničky a lepiacu pásku.

Dajme spolu zbohom nude!