deti

Organizujete detskú oslavu? Prečítajte si na čo by ste mali myslieť

Organizujete detskú oslavu? Prečítajte si na čo by ste mali myslieť.

Pripraviť detskú oslavu môže dať niekedy naozaj zabrať. Je treba myslieť na viacero vecí, aby bola oslava v pohode a bez stresu. Plánovať začnite minimálne 4-5 týždňov vopred, aby ste sa vyhli časovej tiesni a panike či to všetko stihnete ?

Prečítajte si niekoľko tipov, na čo sa pri organizovaní zamerať.

Premyslite si tému oslavy

Skôr ako začnete čokoľvek plánovať premyslite si, v akej téme by mala oslava byť.

Môžete sa rovno spýtať budúceho oslávenca čo by sa mu páčilo, alebo ak ho chcete prekvapiť, skúste porozmýšľať nad jeho obľúbenou hračkou, rozprávkou či aktivitou, ktoré by Vás mohli inšpirovať.

Medzi menšími deťmi sú obľúbené prevažne témy rozprávkové, superhrdinské, pirátske či zvieratkové. U starších detí môžete vyskúšať napríklad vedeckú oslavu spojenú s pokusmi, oslavu kde si niečo upečú alebo pre mladé slečny oslavu v štýle domáceho wellness. Fantázii sa tu medze jednoznačne nekladú. ?

Vybrať tému oslavy je často tá najjednoduchšia vec, no zároveň aj najdôležitejšia. Je oveľa jednoduchšie organizovať ďalšie veci akonáhle ju máte zvolenú.

Stanovte si rozpočet

Porozmýšľajte nad tým koľko euro ste ochotní minúť na detskú oslavu. Vypracovanie rozpočtu Vám napovie koľko môžete na čo minúť a napomôže Vám udržať financie pod kontrolou.

Najväčšími faktormi, ktoré ovplyvňujú cenu oslavy sú zvyčajne náklady na prenájom (ak nerobíte oslavu doma či na záhrade), počet hostí a prípadne objednaní animátori, šašo či kúzelník.

Spíšte si zoznam hostí

Porozmýšľajte nad tým, koľko hostí chcete/môžete pozvať.

Budete pozývať len deti, alebo i rodičov? Tento fakt je naozaj vhodné uviesť už na pozvánke, aby nedošlo k zbytočným nedorozumeniam.

Pri menších deťoch (do 3 – 4 rokov) môžete pokojne zoznam hostí zostaviť vy ako rodič. Pri starších deťoch už by som odporúčala dohodnúť sa na hosťoch s oslávencom. Je dôležité aby na JEHO oslave boli priatelia, ktorí sú mu blízky.

Samotný počet hostí by ste mali zvážiť podľa zvoleného rozpočtu, prípadne podľa toho, čo od oslavy očakávate. Chcete mať uvoľnenú oslavu s menším počtom hostí, alebo Vás baví pripravovať zábavu pre väčší počet detí?

Dátum a čas oslavy

Určite si dátum a čas oslavy a odošlite pozvánky hosťom minimálne týždeň až dva vopred. Budú tak mať dostatok času na vyjadrenie sa k účasti.

Samotný čas oslavy je na Vás. Medzi obľúbené časy patria doobedie od cca 10:00 do 12:00 alebo po obede v čase od 14:00. Zvolený čas záleží aj od veku oslávenca a jeho hostí.

Ak si zvolíte doobedný či poobedný čas oslavy stačí pre hostí pripraviť menšie párty občerstvenie. Ak je však oslava naplánovaná v čase obeda, alebo do neskoršieho večera, je na mieste zvážiť podávanie teplého jedla.

Program a aktivity

Deti budú vždy spomínať na to, čo robili a ako sa na oslave zabavili. Preto by ste si mali premyslieť aký program im pripravíte.

Ak plánujete oslavu v detskom centre máte to o niečo jednoduchšie. Ak však plánujete oslavu doma, je potrebné si premyslieť, či si na program objednáte službu alebo ho vytvoríte sami.

Ak budete program robiť vo vlastnej réžii, určite si ho vopred dobre premyslite a pripravte všetky potrebné veci na aktivity. Na oslave sa tak môžete už plne sústrediť na deti. Do programu môžete zahrnúť pohybové či logické hry, ale i tvorivé dielničky či rôzne pokusy. Program je tiež vhodné ladiť do zvolenej témy oslavy.

Požiadajte o pomoc

Ak robíte detskú oslavu doma, dá to niekedy naozaj zabrať. Nemusíte však všetko pripravovať sama! Skúste poprosiť rodinu či kamarátku o pomoc.

Kamarátka či rodina by Vám mohli pomôcť napríklad s fotografovaním na oslave, s koordináciou hier či výzdobou pred oslavou.

S prípravami výzdoby a dekoráciami Vám môže pomôcť aj samotný oslávenec (samozrejme, ak mu nepripravujete prekvapenie).

Ak chcete zvládnuť celú prípravu oslavy bez stresu, pozrite si náš Ízi Pízi plánovač osláv. Stiahnuť zdarma si ho môžete >> TU

Alena
Baví ma pripravovať oslavy či pikniky, na ktoré deti dlho spomínajú. Tie rozžiarené oči a veselé tváre sú pre mňa tou najväčšou odmenou za vykonanú prácu! Aby si aj ty zažila ten skvelý pocit vznikol projekt Ízi Pízi. Viac o Ízi Pízi sa dozvieš tu>>>
Komentáre
 • Zorganizuj oslavu v pohode a bez stresu
 • Stiahni si ZDARMA prehľadný plánovač osláv.

  Nájdeš v ňom:

   časový harmonogram príprav,

  nákupný zoznam,

  zoznam hostí,

  či tipy na občerstvenie.

 • Týmto vyhlasujem, že s vašim súhlasom budem spracovávať vaše údaje v súlade s platnou Slovenskou a Európskou legislatívou. Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním, potrebným k zaslaniu eBooku a ďalších newsletterov odo mňa, ktoré sa budú týkať súvisiacich tém. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo odhlásiť v každom zaslanom emaile.

 • Najnovšie články
 • Kategórie
 • Ízi Pízi na Facebooku
 • Ízi Pízi na Instagrame